Streikas (rež. Romas Zabarauskas)

Streikas (rež. Romas Zabarauskas)

Kas yra „The new cool“? Jaunatviškos dvasios ir smalsumo žmogus linkęs šito pasiklausti draugų, knygų, autoritetų ar Dievo. Šiuo atveju, žiūrovai atėję į kino teatrą patiki klausimą jaunam 23-ejų metų kino režisieriui Romui Zabarauskui.

Lorė

„The New Cool“ lozungas, entuziastiškai filmo juostą sukantis senoviškai miela, klasiška „Romuvos“ kino teatro įranga „Streikui“ kurį laiką leido vykti. Senasis kino rūmas atlaikė visiškai naują, gaivų kino driokstelėjimą. Siužetas prasideda muzikinio klipo įspūdžiu, transliuojamu 16mm juosta (pačia savaime neutralia, bet filmo kostiumai ryškūs), išsigrynina aktualiomis rasizmo, homofobiškumo, korupcijos temomis. Bet jos ne tarp politikų ar verslininkų. Tarp jaunatviškų ir entuziastingų žmonių. Norintiems nujausti, koks tokio filmo šiuolaikinis jaunimas galėtų būti, geriausia „Youtube“ paieškoti techno muzikos. Gal Techno iš „The New Cool“?

Bet tiek pat „cool“ kiek irgi „cool“ gali būti „skinsiu darželį dieneles, dabinsiu gelsvas kaseles“ dainos tekstas, kadų kaidais skambėjęs mylimoj A. Žebriūno „Riešutų duonoj“. Ir tokią lietuvių liaudies dainą girdi ne šviesiagalvis skaisčiaveidis lietuvaitis Andrius, o pirmas Lietuvos kino istorijoje pagrindinio vaidmens atlikėjas juodu veidu – Lukas. Lukai, Lukai, ar žinai, kad gėrei su legendiniu teatro režisierium Oskaru Koršunovu? Jam tai tu pasirodei ,,pydaras“ nors pavardę turi ir Altarman‘o. Lukai, išsiduok, ar verki nuoširdžiai, ar taip kaip mėgsti „žolės papešti“, taip pasiimi ir tepalo akims drėkinti? Filmo montažas labai dinamiškas, choleriškas, matom tave, Lukai, viename kadre veržlų, kitame perdrėkusiomis akimis. Bet gerai, kad kalbėjaisi su muzikos melancholike J. Arlauskaite – Jazzu, kuri trumpam, (ir gerai, kad ne ilgam, jei gali kurti gerą muziką) pabuvo mero sekretore.

Neatsilikm nuo techno muzikos tempo, kuriuo pasižymi britų diskžokėjo Marko Splinterio kurtas garso takelis ir sekim fabulą, kol techno turėtų išsijungti ir palikti atokiau negandų užgriūtą žmogų. O kas dabar yra „The New Cool“? Streikas. Griovimas. Griovimas realybės, Lietuvos, sistemos, su kokia egzotiškas aktorius susidūrė. Gal ir per daug statoma… O, A. Žebriūnai, gal tu žinai, kada „širdužėj bus ramu“, kaip tavo filme skambėjo? „Streikas“ griauna. „The New Cool“… „The New Cool“ tolygu griovimui? Skaudu… Kaip ir filmui pasibaigus skaudžiai sužviegusi „Romuvos“ garso aparatūra.

Autorė: Gabrielė Damanskytė

Daugiau apie filmą sužinokite čia…

Pokalbis su filmo režisieriumi

Reklama
This entry was posted by Kaunas IFF.

One thought on “Streikas (rež. Romas Zabarauskas)

  1. Ziauriai gerai aprasyta 🙂 Lukai, Lukai… nieko tu nezinai, ir geriau nezinoti, koks meslas o ne filmas 🙂 Kas mate, tas supras ir recenzija. Kas nemate – nieko nepraleidot, eikit ziuret GERU filmu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: