Paklydę šunys (rež. Jiao you)

Paklydę šunys (rež. Jiao you)

Su režisieriaus Ming-liang ,,Paklydusiais šunimis“ klaidžiojau 138 minutes. Taipėjuje. Basčiausi po kolosalius miškus, plačiadriekes pakrantes, užkliūdavau už šaknų, įstrigdavau tarp miškingų švendrų. Grįždavau į gatves, prekybos centrus, į apleistus namus pernakvoti. Ir kartais eidavau miegoti. Arba žiūrėti ne į pamirštą kino salės ekraną, o jame rodomą sieną – freską, vaizduojančią rytų kalnų peizažą.

Paklydę šunys

Ar jus įtikintų, jei tarčiau – šiame filme nebuvo jokios vaidybos, jokios režisūros, jokio scenarijaus, jokio dirbtino įsikišimo… Taip nusakomi geriausi filmai. „Paklydę šunys“ – neabejotinai geras. Nes teisingas ir realus. Atrodytų, filmo scenos, rodančios miegančius, einančius, valgančius, verkiančius, stebinčius žmones tęsiasi begalybę. Bet mylimas ir šlovinamas turėtų būti filmas, perteikiantis begalybės platumų, galios įspūdį. Ne tik estetiškai malonų, bet ir etiškai slegiantį, sunkų.

Tėvas ir du jo vaikai, žmonės, kurių kartu arba po vieną – atskirai, kasdienybę intymiausiu atstumu išgyvena žiūrovas. Ilgos trukmės scenos, sėdint šiltoje kino salėje, kitapus matant Taipėjaus skrodžiančių automobilių apsuptyje lietpaltuotą, aplyjamą, verkiantį paauglį (akt. Lee Yi Cheng), traukiantį dainą apie Imperatorių… Sulaiko ir sukausto. Klibina sąžinę. Kelia gailestį. Tuomet dukra (akt. Lee Yi Chieh) renka parduotuvės centro atliekamą valgį, kurį po to apiprausia po viešojo tualeto kranu.

Tai filmas be manevringo montažo, patrauklios scenografijos. Ne tiek dokumentalus, vaidybinis, bet grynasis – žmogiškas, natūralistinis seansas. Tik jo intymumą reikia įsileisti. Rytietiškai išnykti ir persikūnyti į Taipėjaus klaidžiojantį šunį.

Autorė: Gabrielė Damanskytė

Daugiau apie filmą sužinokite čia…

Reklama
This entry was posted by Kaunas IFF.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: