Filmas pavadinimu „Meilė“ (rež. Mark Cousins)

Filmas pavadinimu „Meilė“ (rež. Mark Cousins)

Ką veikti turint tris dienas laisvo laiko Meksikoje? Niekad nepailstantis airių kino kritikas ir režisierius Markas Cousinsas per ilgai nesvarsto: jis nieko neveikimą paverčia kažko veikimu. O jeigu konkrečiau – filmu.

Filmas pavadinimu „Meilė“

Atsiminęs, kad kadaise vienas iš jo herojų – Sergėjus Eizenšteinas lankėsi Meksikoje, režisierius YouTubėje peržiūri šio 1930-aisiais pradėtą filmuoti, bet niekad nebaigtą juostą „Tegyvuoja Meksika“ ir atsispausdinęs bei įsilaminavęs Sergėjaus nuotrauką (dešimt svarų – tiek ši procedūra kainavo – toks ir yra viso filmo biudžetas) patraukia į kelionę. Kelionę kalbantis su rankose laikoma Sergėjaus nuotrauka. Kelionę, kurioje siekia surasti ir suprasti ekstazę, apie kurią šnekėjo S. Eizenšteinas.

Tai poetinė vaizdo eseistika. Originaliai nedidele kamera užfiksuoti vaizdai, puikiai papildomi filmo nuotaiką sustiprinančia PJ Harvey kurta muzika, plaukia taip, kaip geroje poezijoje plaukia tekstas. Iš už kadro sklindantis apie M. Cousinso vidinę būseną bylojąs moteriškas balsas mainosi su paties režisieriaus balsu, kuris, atvirai reikšdamas savo mintis, jausmus ir potyrius kviečia publiką pažvelgti į pasaulį jo akimis. Ir tas pasaulis pasirodo esąs nuostabus! Nejučiom salėje pradedi pats sau priekaištauti už tai, kad leidi tokiai daugybei dalykų kasdien prasprūsti pro savo akis…

Keliaujant Meksikos gatvėmis jaučiasi Marko Cousinso asmenybė – jaučiasi jo žinios ir pajautos. Jaučiasi nuoširdumas. Ir tai pakeri. Užburia. Sužavi ir įkvėpia. Režisierius nebijo apsinuoginti – tiek emociškai, tiek fiziškai. Kupinas smagaus humoro ir nuoširdaus filosofavimo – keliami klausimai yra svarbūs pačiam kūrėjui, filmas leidžia tiesiog atsilošti ir neprievartaujant savęs analizėmis bei gilių prasmių paieškomis mėgautis. Mintys kyla tiesiog natūraliai, keliaujant drauge su režisierium.

Žiūrint grynai iš techninės pusės – „Filmas pavadinimu „Meilė““ atitinka struktūrinius kino reikalavimus – tai nėra chaotiškai, it kokiame nors šeimos nuotraukų albume, pateikti vaizdiniai ir įspūdžiai iš pasivaikščiojimo Meksikoje. Aiškiai juntamos pradžia, kulminacija ir pabaiga. Siužetas turi savo vingius, kurie atveda prie viską žaviai reziumuojančio finalo. Kiekvienas kadras išplaukia iš prieš tai buvusio kadro ir tarnauja montažo metu režisieriaus kurtai istorijai.

Kaip ir pati Marko Cousinso asmenybė, „Filmas pavadinimu „Meilė““ arba sužavės, arba ne. Sukurtas po šešeris metus trukusio darbo prie penkiolikos valandų dokumentikos „Kino odisėja“, šis filmas yra tarytum atokvėpis režisieriaus gyvenime. Lygiai tokį patį atokvėpį jis siūlo ir žiūrovams: vienus jis įkvėps, kitus pakerės, trečius supažindins su charizmatiškuoju Marku Cousinsu. Galiausiai, šį filmą neabejotinai reikėtų pamatyti visiems kūrėjams, kurie jaučiasi tokie rimti, kad nebežino ką toliau su tuo savo rimtumu veikti.

Autorius: Saulius Kovalskas

Daugiau apie filmą sužinokite čia…

Reklama
This entry was posted by Kaunas IFF.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: