Stebuklai (rež. Alice Rohrwacher, 2014)

Stebuklai (rež. Alice Rohrwacher, 2014)

Kaip suprantame stebuklus savo gyvenimuose? Ar dažnai matome ir atpažįstame juos? Gal viskas slypi paprasčiausiuose dalykuose? O galbūt stebuklai netinka kasdienybei? Filmas „Stebuklai“ – apie paprastus, bet ypatingus ir žavinčius dalykus.

le-meraviglie

Nuošalioje vietoje įsikūrusi gausi šeima užsiima bitininkyste. Jauna mergina, kurios pastangomis visas ūkis yra išlaikomas, nusprendžia dalyvauti konkurse, kurio pagrindinis prizas yra nemenka pinigų suma. Ne visi šeimos nariai sutinka paremti jos sprendimą. Nepaisant to, jauna mergina neatsisako šios minties, kurią dar labiau palaiko į jų namus atvykęs jaunas pagalbininkas iš Vokietijos.

Pagrindinę ir įdomiausią filmo veikėją Dželsominą galima pristatyti kaip darbščią, į paauglystės amžių įžengiančią, merginą. Būdama vyriausia ir labiausiai tėvo vertinama dukra, ji neturi galimybės siekti savų tikslų ir svajonių, nes viskas jau yra nuspręsta už ją. Neturėdama tokios vaikystės, kokią turi jos seserys, ji išmano savo šeimos verslą ir į kai kurias situacijas reaguoja su priekaištingu žvilgsniu akyse. Visgi priekaištų Dželsomina savo veiksmais neparodo, jie kupini vidinės ramybės ir meilės. Kartais atrodo, kad ši vidinė ramybė atsirado per ilgus darbo su bitėmis metus ir nors Dželsomina neturėjo galimybės pasirinkti savo gyvenimo kelio, bitininkystė jai teikia malonumo ir ji į tai žiūri atsakingai.

Nuo pat pirmųjų filmo kadrų galima pastebėti merginos kiek priekaištingą žvilgsnį seserų link. Būdama vyriausia ji įpareigota rūpintis šeima, tačiau tuo pat metu ji praranda galimybę būti nerūpestinga pati. Iš savęs nereikalaudama nieko, ji pagalbos kreipiasi į jaunesnę seserį, tačiau ne sunkiems darbams, o priešingai, ji nebyliai prašo jos džiaugtis savo vaikyste. Vis tik atvykus naujam, ne ką vyresniam už Dželsominą vaikinui, jos kasdienis gyvenimas kiek pasikeičia. Tėvas seniai svajojęs turėti sūnų, o ne keturias dukteris, nustumia vyresnėlės dominavimą šeimos versle kiek į šalį, tikėdamasis, jog naujasis vaikinas išpildys jo seną troškimą. Tačiau vietoj to, jog Dželsomina pultų neapkęsti naujo darbininko ar maištauti prieš tėvą, ji pradeda mokyti jaunuolį ir su juo atranda ryšį.

Italų režisierė pasakoja paprastą, tačiau ypatingą istoriją apie jaunos merginos santykį su tėvais, seserimis ir jaunu atvykėliu. Ši drama sujungia tai, kas yra pasakyta, matoma, girdima ir tai, kas vyksta kiekvieno charakterio viduje. Filmas „Stebuklai“ leidžia kiekvienam žiūrovui surasti Tą pažinimo stebuklą.

Autorė: Deimantė Petrutytė

Įrašą paskelbė Kaunas IFF.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: