Žydroji banga (rež. Zeynep Dadak, Merve Kayan, 2013)

Žydroji banga (rež. Zeynep Dadak, Merve Kayan, 2013)

Edukacinės moksleivių programos dalyvių atsiliepimai

Šis turkų režisieriaus Zeynep Dadak filmas, rodytas 2014 m. Tarptautiniame Kauno Kino Festivalyje, buvo vienas nedaugelio kūrinių, vaizduojančių paauglystės laikotarpio problemas. Gal dėl to simpatija šiam filmui yra tokia didelė. Pasirinkta aktuali tema yra vystoma paprastai, nuoširdžiai ir todėl žiūrovai netrunka ją pamilti.

20141317_1

Istorijos centre – aukštesniųjų klasių moksleivė, savarankiška drąsi mergina, vardu Deniz. Ji yra įsimylėjusi savo mokytoją ir stengiasi gauti jo palankumą, tačiau meilės romanu šis pasakojimas neapsiriboja – gvildenamos ir šeimos, vertybių, politinės padėties temos. Rodomos pagrindinės herojės pastangos laviruoti tarp draugų rengiamų vakarėlių, mažosios sesutės rūpinimosi, būsimų studijų, savo romantinių simpatijų, pagalbos mamai ir prisitaikymo prie nestabilios situacijos savam mieste.

Veiksmas vyksta Turkijoje,  rodoma daug miesto vaizdų, vaizduojami žmonių santykiai. Visa tai pateikiama meniškai – operatoriaus darbas, montažas ir viso filmo metu skambanti nuostabi turkų liaudies muzikos elementų kupina, bet kartu ir šiuolaikiška muzika, kuria pakilią nuotaiką ir vienas kitą papildo. Rekomenduočiau peržiūrėti šį filmą patiems paaugliams. Galbūt jis suteiks įkvėpimo nenuleisti rankų ir toliau stengtis kurti šviesią savo ateitį .

Autorė: Greta Vainauskaitė

Labai patikęs Zeynep Dadak filmas, kuris mintyse tikrai persekios ir po filmo. Puikiai išpildytas filmas, perteikiantis tikrą Turkijos ir artimųjų rytų gyventojų mentalitetą. Siužetas ganėtinai aiškus. Aukštinamos šalies kultūrinės vertybės. Praktiškai nejuntama Vakarų įtaka. Personažai skirtingi, bet kartu ir panašūs. Juos vienija bendras gyvenimo būdas. Bene labiausiai įstrigusi detalė – muzikinis takelis. Turkiškas ritmas su indie roko priedais. Tai užpildo filmo momentus. Man, kaip jaunam kino stebėtojui yra suprantamos jaunų žmonių gyvenimo peripetijos,  dėl to įdomu, kaip juos pateikia režisieriai savo filmuose.

Autorius: Justas Vonžodas

Įrašą paskelbė Kaunas IFF.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: